Základy občanského práva hmotného. Závazkové právo I

Základy občanského práva hmotného. Závazkové právo I
Autoři:Ivana Štenglová, Jan Dědič, Josef Fiala, Jan Lasák, Václav Pilík, Markéta Selucká a kol.
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7502-631-6
EAN: 9788075026316
Vydáno: únor 2023  
Rozsah: 542 stran
Dostupnost: připravujeme
Cena: asi 820 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 820 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

První svazek učebnice občanského práva hmotného vykládá obecnou část závazkového práva a závazkové právo smluvní. Teoreticky zaměřený výklad se nevyhýbá praktickým otázkám a zohledňuje nejnovější vývoj nauky, judikatury i recentní změny právní úpravy.

První část publikace vysvětluje základní terminologii, funkce a principy, na kterých je závazkové právo založeno. Objasňuje systematiku třídění závazků, právní důvody jejich vzniku a obsah závazků. Na vysvětlení stěžejních pojmů, jakými jsou dluh, plnění či pohledávka, navazuje část zabývající se jejich vznikem, zánikem a změnami, problematikou zajištění a utvrzení dluhu či společných dluhů a pohledávek . Tuto část uzavírá výklad promlčení a prekluze práv ze závazků.

Druhá část komplexně popisuje kontraktační právo. Vysvětluje pojem smlouvy, její formy i jednotlivé fáze procesu jejího uzavírání. Samostatná kapitola je věnována smlouvám o smlouvě budoucí a jiným přípravným smlouvám. Na ni navazuje obsáhlé pojednání o spotřebitelských smlouvách, které zpracovává veškeré změny provedené velkou novelizací účinnou od ledna 2023.

Nejobsáhlejší část publikace pojednává o závazcích z jednotlivých právních jednání. Výklad postupuje systematicky podle části čtvrté hlavy druhé občanského zákoníku a vykládá závazky ze smluv, kterými se věci převádí do vlastnictví jiného (tj. darování, koupě a prodej, směna), či ze smluv, kterými jsou přenechány věci k užití jinému (výprosa, výpůjčka, nájem, pacht, zápůjčka atd.). Následují smlouvy příkazního typu, přepravní smlouvy, smlouvy o péči o zdraví, pojistná smlouva a další závazky z odvážných smluv. Nakonec se zabývá závazky z právního jednání jedné osoby.

Učebnice zpracovává látku čtivě a srozumitelně, aby poskytla studentům pevný základ k ovládnutí nelehké materie občanského práva i pochopení fungování práva obecně.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Civilní právo procesní. Díl první: řízení nalézací
Filosofie práva
Mediace ve spotřebitelských sporech
Občanský zákoník IX. svazek
ÚZ – 1513 Občanský zákoník 2023
ÚZ – 1514 Předpisy související s občanským zákoníkem
Vzory podání a smluv s vysvětlivkami – 3. aktualizované a doplněné vydání
Vzory rozhodnutí a úkonů soudů všech stupňů
Zodpovednosť za vady plnenia v kúpnej zmluve v obchodovaní
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server