Knihy vydávané mimo edice představují přesah naší ediční působnosti do oblasti beletrie. Každá kniha je však s právem vždy určitým způsobem spjata.

Filosofie práva
Sobek Tomáš, Hapla Martin
První český handbook o právní filosofii zpracovaný kolektivem čtrnácti zkušených a na jednotlivé oblasti odborně zaměřených autorů vydal Nugis Finem Publishing.
Cena: 549 Kč vč. DPH
 
Princip
Ondřej Vícha
Monografie pojednává o vývoji, postavení a aplikaci principu "znečišťovatel platí" v právu životního prostředí a v souvisejících oblastech - energetice, dopravě, hornictví, zemědělství. Popisuje jeho vývoj a rozšíření ve státech OECD.
Cena: 280 Kč vč. DPH
 
Meč a váhy
Jan Tuláček
Půvabná knížka pojednává o dlouhých a dramatických dějinách práva od nejstarších dob do současnosti. Čtivé vyprávění doprovázené kresbami a fotografiemi poslouží nejen jako příprava na studium práva, ale i jako poučení zvídavému čtenáři.
Cena: 130 Kč vč. DPH
 
Restituce majetku bývalých šlechtických rodů po roce 1989
Josef Benda
Kniha podává komplexní pohled na tento zvláštní druh restitucí. Podrobně analyzuje soudní a správní rozhodnutí v osmi významných kauzách restitucí majetku šlechtických rodů. Početné přílohy přibližují historický a mediální rámec restitucí.
Cena: 690 Kč vč. DPH
 
Tresty budoucnosti
Jan Januš a kolektiv
Publikace vychází z původního stejnojmenného seriálu právní sekce zpravodajského portálu INFO.CZ a dalších textů. Experti na trestní právo i politici odpovídají na otázku jaká je budoucnost trestání a jak dostupné nástroje účinně využívat.
Cena: 290 Kč vč. DPH
 
Ústava České republiky - Komentář
Vojtěch Šimíček, Radovan Suchánek a kol.
Komentář Ústavy se snaží čtenáři nabídnout ucelenou informaci jak o úmyslech původních otců ústavy, tak také o ústavních zvyklostech a na řadě míst nabízí alternativní pohledy na to, jak má být Ústava naplňována a respektována.
Cena: 500 Kč vč. DPH
 
Česko-khmerský stručný slovník
Petr Šulc, Helena Kučerová, Khim Vicheka
Khmerština je úředním jazykem v Kambodži, kam směřuje pomoc neziskové organizace Help for Children, o. s. K usnadnění kontaktů sestavili autoři tento jedinečný slovník, jenž obsahuje i přepis výslovnosti khmerských slov a úvod do gramatiky.
Cena: 350 Kč vč. DPH
 
České paměti
Jiří Rajmund Tretera
Kniha pamětí popisuje v živém stylu osudy autora a jeho příbuzných i přátel s nejrůznějšími osudy. V příběhu jednoho výjimečného člověka a jeho blízkých představuje dějiny Čechů od konce 19. století až do současnosti.
Cena: 860 Kč vč. DPH
 
Církve a právo. Miscellanea
Jiří Rajmund Tretera, uspořádali Záboj Horák a Adam Csukás
Soubor miscellaneí, růzností, z bohaté tvorby právníka, kanonisty a kněze Jiřího R. Tretery, vychází u příležitosti jeho životního jubilea. Jde o výběr drobných, čtivých článků týkajících se církví a právních oborů s církvemi souvisejících.
Cena: 690 Kč vč. DPH
 
Civilní a trestní odpovědnost sportovců za sportovní úrazy
Michal Králík
Toto exkluzivní vydání mimořádně rozsáhlého pojednání o civilní a trestní odpovědnosti sportovců za sportovní úrazy mapuje její předpoklady a podmínky v celém historickém kontextu do současnosti.
Cena: 2.750 Kč vč. DPH
 
 
1 | 2 | 3 | 4 | > | >> (38)
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server