Připravované publikace si můžete objednat už dnes, zašleme vám je přednostně ihned po vydání. Upozorňujeme vás, že rozsahy i ceny připravovaných knih jsou stanoveny pouze předběžně!

Dějiny kodifikace soukromého práva v českých zemích
Ondřej Horák, Jakub Razim
Učebnice přináší výklad o vývoji, osobnostech a inspiračních zdrojích kodifikace obecného soukromého práva v českých zemích od středověku po současnost a dále přehled dějin domácí civilistiky v širším (teritoriálním) pojetí.
Cena: 224,00 Kč vč. DPH Obvyklá cena: 280,00 Kč vč. DPH
 
Globálna občianska spoločnosť v kontexte medzinárodných vzťahov a medzinárodného práva
Ľubica Saktorová
Publikace se zabývá vymezením pojmu globálné občanské společnosti a jejím vlivem na ustavení Mezinárodního trestního soudu nebo její rolí v rámci mezinárodní kampaně za zákaz pozemních min.
Cena: 160,00 Kč vč. DPH Obvyklá cena: 200,00 Kč vč. DPH
 
Historiografia rímskeho práva na Slovensku: Príbeh štyroch profesorov
Martin Gregor
Monografia zoznamuje s osudmi a vedeckou tvorbou štyroch významných profesorov rímskeho práva, ktorí pôsobili na Slovensku v priebehu 20. storočia: Otakara Sommera, Miroslava Boháčka, Karola Rebra a Petra Blaha.
Cena: 464,00 Kč vč. DPH Obvyklá cena: 580,00 Kč vč. DPH
 
Právo Evropské unie. 3. aktualizované vydání
Michal Tomášek, Vladimír Týč, David Petrlík a kolektiv
Učebnice se zaměřuje na základní otázky ústavního a institucionálního práva EU, jakož i vnitřního trhu, unijní regulace ochrany hospodářské soutěže, veřejných podpor a veřejných zakázek s důrazem na soudní aplikaci unijního práva.
Cena: 576,00 Kč vč. DPH Obvyklá cena: 720,00 Kč vč. DPH
 
Temná zákoutí legislativního procesu: příprava vládních návrhů zákonů v ČR
Marian Kokeš
Výjimečná publikace popisuje a anaylzuje problémy, které vyvěrají z nedokonalého zákonodárného procesu. Poskytuje mnoho praktických příkadů a nevyhýbá se ani otázce, jak učinit procesy efektivnějšími a transparentnějšími.
Cena: asi 550,00 Kč vč. DPH
 
Ústavní základy organizace státu
Jiří Jirásek a kolektiv
Učebnice vysvětluje jednotlivé instituty ústavního práva ČR a fungování demokratického právního státu. Pojednává o přímé volbě prezidenta či zákonu o státním občanství ČR. Připravujeme dotisk 1. vydání - vyjde 3. 3. 2021.
Cena: 384,00 Kč vč. DPH Obvyklá cena: 480,00 Kč vč. DPH
 
Základní práva
Michal Bartoň, Jan Kratochvíl, Martin Kopa, Maxim Tomoszek, Jiří Jirásek, Ondřej Svaček
Publikace je komplexním zpracováním problematiky základních, resp. lidských práv. Věnuje se jak jejich teorii, tak aplikaci a zakotvení základních práv v pozitivním právu, včetně jejich vymahatelnosti. Dotisk 1. vydání vyjde 4. 3. 2021.
Cena: 600,00 Kč vč. DPH Obvyklá cena: 750,00 Kč vč. DPH
 
 
Powered by Notia Business Server