XXVIII. Karlovarské právnické dny

XXVIII. Karlovarské právnické dny
Autoři:sestavil Vladimír Zoufalý
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-462-6  
EAN: 9788075024626
Vydáno: květen 2021  
Rozsah: 610 stran
Dostupnost: poslední kusy  
Jazyk: čeština/slovenština/němčina  
Cena: 870 Kč vč. DPH
Obvyklá cena: 870 Kč vč. DPH
Více informací:
Anotace:

Sborník příspěvků připravených pro konferenci, která se z důvodů pandemie nekonala v roce 2020 ani v roce 2021, se zabývá problematikou odpovědnosti za škodu z různých pohledů a v různých odvětvích práva. Jedná se o klasický institut; tato publikace však ukazuje, že ne vše je jednoznačné a že se stále objevují nové problémy, které je třeba řešit.

Ostatně samotná pandemie se svými následky v ohrožení plnění smluvních vztahů či s dopady vládních omezení a posouzení přičitatelnosti způsobení škody nikoliv škůdcem, ale v zájmu všech, je pouze jeden z příkladů zatím neřešených zákonem či soudní praxí v podmínkách naší současné civilizace. Přitom řešení není zdaleka tak jednoznačné, jak jsme se mohli domnívat, dokud takováto situace nenastala.

Problematika odpovědnosti za škodu však dostává v současném světě další rozměry také v souvislosti s vývojem digitálních technologií. Otázkou je samostatné působení majetkových entit bez vlastnického subjektu s přičitatelnou odpovědností za škodu či otázky odpovědnosti za jednání lidských výtvorů s autonomní umělou inteligencí.

Sborník na to reaguje a obsahuje celou řadu dalších, většinou nových pohledů a názorů autorů, a představuje tak významný příspěvek k celkovým i dílčím otázkám.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server