Nejprodávanější knihy
Kateřina Fafejtová
Ivana Štenglová, Jan Dědič, Milan Tomsa a kolektiv
Ivana Štenglová, Jan Dědič, Josef Fiala, Jan Lasák, Václav Pilík, Markéta Selucká a kol.
Jiří Srstka a kolektiv: Jan Barták, Tomáš Dobřichovský, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Pavel Mates, Petr Prchal, František Púry, Petra Skřejpková, Vladimír Smejkal, Ivo Telec, František Vyskočil, Petra Žikovská

XXVIII. Karlovarské právnické dny

XXVIII. Karlovarské právnické dny
Autoři:sestavil Vladimír Zoufalý
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-462-6  
EAN: 9788075024626
Vydáno: květen 2021  
Rozsah: 610 stran
Dostupnost: poslední kusy  
Jazyk: čeština/slovenština/němčina  
Cena: 870 Kč
Obvyklá cena: 870 Kč
Více informací:
Anotace:

Sborník příspěvků připravených pro konferenci, která se z důvodů pandemie nekonala v roce 2020 ani v roce 2021, se zabývá problematikou odpovědnosti za škodu z různých pohledů a v různých odvětvích práva. Jedná se o klasický institut; tato publikace však ukazuje, že ne vše je jednoznačné a že se stále objevují nové problémy, které je třeba řešit.

Ostatně samotná pandemie se svými následky v ohrožení plnění smluvních vztahů či s dopady vládních omezení a posouzení přičitatelnosti způsobení škody nikoliv škůdcem, ale v zájmu všech, je pouze jeden z příkladů zatím neřešených zákonem či soudní praxí v podmínkách naší současné civilizace. Přitom řešení není zdaleka tak jednoznačné, jak jsme se mohli domnívat, dokud takováto situace nenastala.

Problematika odpovědnosti za škodu však dostává v současném světě další rozměry také v souvislosti s vývojem digitálních technologií. Otázkou je samostatné působení majetkových entit bez vlastnického subjektu s přičitatelnou odpovědností za škodu či otázky odpovědnosti za jednání lidských výtvorů s autonomní umělou inteligencí.

Sborník na to reaguje a obsahuje celou řadu dalších, většinou nových pohledů a názorů autorů, a představuje tak významný příspěvek k celkovým i dílčím otázkám.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server