Nejprodávanější knihy
Kateřina Frumarová, Petra Melotíková (eds.)
Kristýna Machyánová
Jiří Srstka a kolektiv: Jan Barták, Tomáš Dobřichovský, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Pavel Mates, Petr Prchal, František Púry, Petra Skřejpková, Vladimír Smejkal, Ivo Telec, František Vyskočil, Petra Žikovská

Autorské právo a práva související – 3. aktualizované a rozšířené vydání

Autorské právo a práva související – 3. aktualizované a rozšířené vydání
Autoři:Jiří Srstka a kolektiv: Jan Barták, Tomáš Dobřichovský, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Pavel Mates, Petr Prchal, František Púry, Petra Skřejpková, Vladimír Smejkal, Ivo Telec, František Vyskočil, Petra Žikovská
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-685-9  
EAN: 9788075026859
Vydáno: březen 2024  
Rozsah: 510 stran
Dostupnost: skladem  
Jazyk: čeština  
Cena: 760 Kč
Obvyklá cena: 760 Kč
Více informací:
Anotace:

Soubornou vysokoškolskou učebnici autorského práva a práv souvisejících sestavil kolektiv renomovaných odborníků z vysokých škol i aplikační praxe. Autoři předkládají systematický výklad jednotlivých institutů autorského práva a práva závazkového, jež nabývají stále více na důležitosti především z důvodu rozvoje technologie kopírování a digitálního prostředí.

Třetí vydání reaguje na vývoj unijní úpravy představovaný tzv. směrnicí o autorském právu a právech s ním souvisejících na jednotném digitálním trhu, která byla implementována do českého právního řádu hutnou novelou č. 429/2022 Sb.

Novinkou tohoto vydání je popis vztahu umělé inteligence k autorskému právu, výklad smlouvy o poskytování digitálního obsahu, výklad práv nakladatelů a práv vydavatelů tiskových publikací.

Učebnice obsahuje poutavý výklad dějin autorského práva a práv souvisejících v českých zemích i ve světě, výklad pojmu autorského práva a jeho jednotlivých institutů – autorského díla a jeho druhů, osobnostních a majetkových práv autora i licenčních smluv, a podrobné pojednání o všech způsobech ochrany autorského práva – občanskoprávní, správněprávní i trestněprávní.

Zvláštní pozornost věnují autoři výzvám, které autorskému právu přináší internet, a zabývají se také právy výkonných umělců, výrobců, vysílatelů a nakladatelů či právy k počítačovým programům a databázím a problematikou kolektivní správy. Výklad je doplněn praktickými příklady.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Autorské právo v divadle
Autorské právo v literatuře
Autorské právo v rozhlasovém vysílání
Autorský zákon
Fotografie a právo – autorské právo a ochrana osobnosti ve vztahu k fotografii
Kolektivní správa v kontextu moderních technologií
Sazby odměn vybíraných kolektivními správci
ÚZ – 1524 Autorské právo, průmyslová práva
ÚZ – 1583 Občanský zákoník
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server