Nejprodávanější knihy
Kateřina Frumarová, Petra Melotíková (eds.)
Kristýna Machyánová
Jiří Srstka a kolektiv: Jan Barták, Tomáš Dobřichovský, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Pavel Mates, Petr Prchal, František Púry, Petra Skřejpková, Vladimír Smejkal, Ivo Telec, František Vyskočil, Petra Žikovská

Řešení medicínskoprávních sporů a lege artis

Řešení medicínskoprávních sporů a lege artis
Autoři:Martin Horvát
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-731-3  
EAN: 9788075027313
Vydáno: květen 2024  
Rozsah: 256 stran
Dostupnost: skladem  
Jazyk: čeština  
Cena: 560 Kč
Obvyklá cena: 560 Kč
Více informací:
Anotace:

Publikace přináší celistvý pohled na problematiku sporů mezi pacienty a poskytovateli zdravotní péče a jejich řešení.

Zabývá se medicínskoprávními spory od jejich samotného vzniku a nastiňuje více variant, jak se může řešení sporu vyvíjet. Vedle mimosoudního narovnání proto zahrnuje i úvahy o alternativních způsobech řešení sporu, jako jsou mediace či rozhodčí řízení. Motivace smírného řešení sporu provází publikaci i v dalších kapitolách zabývajících se řízením před soudem.

Ačkoli kniha vychází z teoretických základů občanskoprávní odpovědnosti za újmu na zdraví a civilního procesu, pojímá medicínskoprávní spor a jeho vývoj především z praktického pohledu obou jeho účastníků. Nabízí proto i úvahy, kterými se oba účastníci sporu mohou při vedení sporu řídit, a předkládá praktická doporučení pro konkrétní procesní situace.

Velmi podrobně se kniha věnuje posuzování standardu náležité odborné úrovně při poskytování zdravotních služeb (lege artis), a to i při znaleckém dokazování, od něhož se zásadně odvíjí výsledek medicínskoprávních sporů. Nabízí také řešení obtížné problematiky odstraňování rozporů mezi odporujícími si znaleckými posudky, které respektuje dosavadní postupy a soudní rozhodovací praxi.

Zároveň se publikace zaměřuje se na i pochybení soudů, ke kterým v řízení o medicínskoprávních sporech typicky dochází, a navrhuje konkrétní námitky, kterými lze dosáhnout jejich nápravy.

Publikace tak představuje praktickou příručku určenou nejen pro advokáty a právní veřejnost, ale i pro lékaře a poskytovatele zdravotních služeb obecně, a konečně i pro pacienty, kteří v důsledku nesprávného postupu zdravotnického pracovníka utrpěli újmu na zdraví a zvažují vymáhání svých nároků s tím spojených.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Evaluativní přístupy v mediaci (pro právní a další profese)
Listina základních práv a svobod
Tajemství v českém právním řádu
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server