Nejprodávanější knihy
Kateřina Frumarová, Petra Melotíková (eds.)
Jiří Srstka a kolektiv: Jan Barták, Tomáš Dobřichovský, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Pavel Mates, Petr Prchal, František Púry, Petra Skřejpková, Vladimír Smejkal, Ivo Telec, František Vyskočil, Petra Žikovská
Ivana Štenglová, Jan Dědič, Milan Tomsa a kolektiv

20 let obnovené právnické fakulty olomoucké univerzity

20 let obnovené právnické fakulty olomoucké univerzity
Autoři:Filip Dienstbier (ed.)
Formát: 160x230  
Vazba: vázaná  
ISBN/ISSN: 978-80-87212-74-5  
EAN: 9788087212745
Vydáno: květen 2011  
Rozsah: 144 stran
Dostupnost: vyprodáno  
Cena: 1 Kč
Obvyklá cena: 1 Kč
Více informací:
 

TITUL JE NEPRODEJNÝ

  Anotace:

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci vydala v našem nakladatelství tuto publikaci při příležitosti oslav 20 let své novodobé historie. V roce 2011 uplyne totiž právě dvacet let od jejího (znovu)založení a tedy i obnovení tradice výuky práva v Olomouci.

Právo se na olomoucké univerzitě vyučovalo již od roku 1679, právnická fakulta byla poprvé zřízena (jako direktoriát právnického studia na olomouckém lyceu) v roce 1778, jako plnohodnotná fakulta obnovené univerzity pak v roce 1833. Zrušena byla v roce 1855.

Následovaly opakované pokusy o obnovení olomoucké univerzity a její právnické fakulty. To první se podařilo v roce 1946, to druhé až v roce 1991. Dalších dvacet let nebylo snadných, novodobý vývoj v mnohém připomínal obtíže předchozích staletí.

Za celou dobu své existence na tom právnická fakulta v Olomouci nebyla nikdy tak dobře jako dnes. Charakterizují ji stabilizovaný akademický sbor, setrvalý zájem o studium na fakultě, dlouhodobé akreditace pro všechny studijní obory včetně doktorského, národní i mezinárodní úspěchy studentů, absolventů i akademických pracovníků, moderní výukové prostředí i metody.

To vše by nebylo nebýt lidí, kteří v uplynulých dvaceti letech fakultě věnovali mnoho ze svého času, sil a schopností, ať zde byli zaměstnáni či s ní „pouze“ spolupracovali. Tato kniha je určitým poděkováním jim všem.

Publikace byla vydána Právnickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v našem nakladatelství, a to v nákladu pouze pro vlastní potřeby. Je tedy neprodejná.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server