Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová

20 let obnovené právnické fakulty olomoucké univerzity

20 let obnovené právnické fakulty olomoucké univerzity
Autoři:Filip Dienstbier (ed.)
Formát 160x230
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-87212-74-5
EAN: 9788087212745
Vydáno: květen 2011  
Rozsah: 144 stran
Dostupnost: vyprodáno
Cena: 1 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 1 Kč vč. DPH
 
Více informací:
 

TITUL JE NEPRODEJNÝ

  Anotace:

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci vydala v našem nakladatelství tuto publikaci při příležitosti oslav 20 let své novodobé historie. V roce 2011 uplyne totiž právě dvacet let od jejího (znovu)založení a tedy i obnovení tradice výuky práva v Olomouci.

Právo se na olomoucké univerzitě vyučovalo již od roku 1679, právnická fakulta byla poprvé zřízena (jako direktoriát právnického studia na olomouckém lyceu) v roce 1778, jako plnohodnotná fakulta obnovené univerzity pak v roce 1833. Zrušena byla v roce 1855.

Následovaly opakované pokusy o obnovení olomoucké univerzity a její právnické fakulty. To první se podařilo v roce 1946, to druhé až v roce 1991. Dalších dvacet let nebylo snadných, novodobý vývoj v mnohém připomínal obtíže předchozích staletí.

Za celou dobu své existence na tom právnická fakulta v Olomouci nebyla nikdy tak dobře jako dnes. Charakterizují ji stabilizovaný akademický sbor, setrvalý zájem o studium na fakultě, dlouhodobé akreditace pro všechny studijní obory včetně doktorského, národní i mezinárodní úspěchy studentů, absolventů i akademických pracovníků, moderní výukové prostředí i metody.

To vše by nebylo nebýt lidí, kteří v uplynulých dvaceti letech fakultě věnovali mnoho ze svého času, sil a schopností, ať zde byli zaměstnáni či s ní „pouze“ spolupracovali. Tato kniha je určitým poděkováním jim všem.

Publikace byla vydána Právnickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v našem nakladatelství, a to v nákladu pouze pro vlastní potřeby. Je tedy neprodejná.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server