Stres a (syndrom) vyhoření u soudců

Stres a (syndrom) vyhoření u soudců
Autoři:Pavel Vrcha
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7502-432-9
EAN: 9788075024329
Vydáno: duben 2020  
Rozsah: 200 stran
Dostupnost: připravujeme
Cena: 280 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 350 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Existuje řada povolání, která tendují ke stresu a k syndromu vyhoření. Do skupiny predisponující ke stresu a k syndromu vyhoření patří také soudci. Z toho vyvstává celá řada otázek pro oblast justice. Především zda, a pokud ano, pak do jaké míry ovlivňuje stres výkon funkce soudce a za jakých podmínek může způsobit jeho vyhoření. Dále jaká lze z pohledu Ministerstva spravedlnosti, soudního managementu a zejména soudců samotných přijmou opatření k minimalizaci stresogenních faktorů při soudcovské činnosti a k zamezení vzniku syndromu vyhoření, a jak může sám soudce zvládat při výkonu své náročné funkce negativní stres a vyhnout se vyhoření. A konečně, zda a případně do jaké míry může mít naopak pozitivní stres vliv na zkvalitnění soudcovské činnosti, a jaká je v tomto směru úloha soudních funkcionářů a soudců (vedoucích své minitýmy).

Na tyto otázky se (s odkazem na odborné závěry psychologů a psychiatrů) pokouší autor, soudce Nejvyššího soudu České republiky, najít v předkládané knize odpověď. Autor se nevyhýbá ani kritickým pohledům do justice a pro osvětlení sledované materie předkládá kazuistické případy z justičního prostředí.

Autorský honorář je věnován NADACI DOBRÝ ANDĚL; proto každý, kdo zakoupí tuto knihu, zčásti podpoří smysluplný projekt NADACE DOBRÝ ANDĚL, která finančně pomáhá rodinám s dětmi, které přivedla nemoc do finanční tísně.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Jak se píše o soudech a soudcích:
Kontroverzní názory v právu
Mediace dnes – realita a perspektivy
Na hranicích práva
Odůvodnění civilního rozsudku
Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů
Soudcokraté, zachránci a byrokrati
ÚZ - 1318 Advokáti, soudy a soudci, notáři, znalci a tlumočníci 2019
Vnější limity soudcovské interpretace a argumentace
 
Powered by Notia Business Server