Nejprodávanější knihy
Lukáš Slanina, Michal Pazdera, Tomáš Grygar
Jiří Rajmund Tretera, Záboj Horák
Alena Winterová, Alena Macková a kolektiv
Radim Polčák, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Matěj Myška, Jiří Hrabánek, Jan Zibner, Michal Šalomoun, Michal Koščík, Petr Prchal, Jan Barták, Martin Valoušek, Dominika Collett, Pavel Mates, Jan Tuláček
Vojtěch Šimíček a kolektiv

Vítejte na stránkách nakladatelství Leges!

Knihkupectví na Právnické fakultě v Brně změnilo značku na Leges

S potěšením vás informujeme, že jsme od 1. 9. 2020 převzali knihkupectví na Právnické fakultě MU v Brně. Máme otevřeno pondělí–pátek 9–17 hodin. Stejně jako dosud budeme poskytovat nadstandardní knihkupecké služby široké právnické veřejnosti a zhodnotíme tak naše dlouholeté zkušenosti v tomto oboru. Přijďte si vybrat v rozšířené nabídce právnické literatury a využijte výrazné slevy pro studenty a učitele!

Otevřeno! V našem knihkupectví na Právnické fakultě v Olomouci i pro osobní odběr v sídle nakladatelství

Po prázdninové pauze se na vás těšíme v knihkupectví Leges na Právnické fakultě UP v Olomouci (ve standardní otvírací době, pondělí až pátek od 8 do 15:30 hodin) i v sídle nakladatelství Leges, kde si lze knihy vyzvednout či koupit osobně od 9 do 17 hodin.

Blahopřejeme našim autorkám k prestižnímu ocenění Právník roku!

V soutěži Právník roku, kterou pořádá Česká advokátní komora a společnost epravo.cz, získaly letos toto prestižní ocenění dvě naše autorky. Cenu v oboru insolvenčního práva dostala Jolana Maršíková, pod jejímž autorským vedením vyšly již tři vydání komentáře k insolvenčnímu zákonu. Cena v oboru správního práva byla udělena Janě Zwyrtek Hamplové, která se spoluautorsky podílela na nedávno vydané publikaci Zákon o obcích (obecní zřízení) – komentář. Blahopřejeme!

Zaregistrujte se před objednáním v našem e-shopu!

Nezávaznou registrací v eshopu urychlíte vyřízení své objednávky a navíc získáte slevu 5 %. Vyhnete se také zdlouhavému zadávání údajů při další objednávce.

Plaťte u nás kartou!

Při platbě v sídle nakladatelství i na většině našich prodejních akcí můžete využít bezkontaktního platebního terminálu. Přijímáme všechny běžně akceptované platební karty.

O nás

Jsme nakladatelství právnické literatury vydávající knihy autorů slavných jmen i nadějných začínajících tvůrců. Přinášíme vám knihy pro právní studium i praxi. Všechny nabízené knihy si můžete ihned zakoupit v eshopu nebo v široké síti knihkupectví v České republice i na Slovensku. Prohlédněte si naše novinky a připravované publikace!

Designové stojánky na knihy potěší každého čtenáře

Přinášíme vám inspiraci pro ideální dárek, který je praktický a krásný zároveň. Nové designové stojánky na knihy jsou vyrobeny z masivního dřeva s kovovými prvky a jsou polohovatelné. Můžete jim svěřit knihu, čtečku i tablet. Dodáváme je v reprezentativním obalu, který zároveň chrání stojánek před poškozením. Tímto dárkem nemůžete udělat chybu!

Picture PicturePicture Picture Picture

Doporučujeme vaší pozornosti:

Trestní zákoník a trestní řád s poznámkami a judikaturou
Jiří Jelínek a kolektiv
Osmé, aktualizované vydání k 13. březnu 2020 reaguje na přijaté novelizace obou trestních kodexů a nově publikovanou judikaturu. Poznámky napomáhají rychlé orientaci v obsahu a pochopení smyslu jednotlivých ustanovení.
Cena: 1.490,00 Kč vč. DPH
 
Autorský zákon
Radim Polčák, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Matěj Myška, Jiří Hrabánek, Jan Zibner, Michal Šalomoun, Michal Koščík, Petr Prchal, Jan Barták, Martin Valoušek, Dominika Collett, Pavel Mates, Jan Tuláček
Publikace zpracovaná zkušeným kolektivem autorů nabízí podrobný komentář k jednotlivým paragrafům autorského zákona doplněný o judikaturu a přehled souvisejících předpisů.
Cena: 1.390,00 Kč vč. DPH
 
Náhrada majetkové a nemajetkové újmy podle občanského zákoníku, zákoníku práce, v oblasti průmyslového vlastnictví a podle autorského zákona
David Elischer, Ivan Kobliha, Petr Dobiáš, Antonín Kottnauer, Radka Hunjan Koblihová, Jan Tuláček
Publikace přináší ucelený pohled na soukromoprávní odpovědnost v českém právním řádu. Vysvětluje jednotlivé pojmy a instituty, cituje související judikaturu a uvádí řešení praktických situací.
Cena: 590,00 Kč vč. DPH
 
Zákon o realitním zprostředkování
Lukáš Slanina, Michal Pazdera, Tomáš Grygar
Komentář k novému zákonu č. 39/2020 Sb. nabízí srozumitelný výklad jednotlivých ustanovení, ukazuje jejich význam pro praxi a objasňuje výkladové nejasnosti. Vysvětleny jsou použité pojmy i instituty a výklad je ukončen laickým shrnutím.
Cena: 490,00 Kč vč. DPH
 
Ústavní soud ČR: strážce ústavy nad politikou nebo v politice?
Jana Ondřejková, Jan Malíř a kolektiv
Pro pochopení role soudů provádějících ústavní přezkum nestačí znát jejich zakotvení v ústavách nebo v judikatuře. Pohled na širší právní a zejména politický kontext, ve kterém soudy a jejich rozhodnutí působí, nabízí předkládaná publikace.
Cena: 390,00 Kč vč. DPH
 
Občanský zákoník IX. svazek
Filip Melzer, Petr Tégl a kolektiv
Devátý svazek obsahuje rozsáhlý komentář k závazkům z deliktů a jiných právních úkonů a k souvisejícím společným a přechodným ustanovením. Autoři upozorňují na výkladové problémy a nabízí přesvědčivá řešení aplikačních nejasností.
Cena: 2.690,00 Kč vč. DPH
 
Tajemství v českém právním řádu
Alena Bányaiová, Josef Benda, Daniela Kovářová, Pavel Mates, Stanislav Přibyl, František Púry, Pavel Uherek
Jedinečná publikace nahlíží na institut tajemství pohledem jednotlivých oborů. Analyzuje tajemství lékařské, advokátní, obchodní i zpovědní, neopomene institut tajemství v rodinných vztazích ani problematiku tajemství v médiích.
Cena: 490,00 Kč vč. DPH
 
Ochrana osobnosti, soukromí a osobních údajů
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová
Publikace nahlíží na silně rezonující problematiku ochrany osobnosti, soukromí a osobních údajů prizmatem ústavního, občanského i evropského práva a objasňuje vliv související legislativy na specifické situace v různých oborech.
Cena: 590,00 Kč vč. DPH
 
Právo přírodního léčitelství
Ivo Telec
Jedinečná publikace poprvé nabízí komplexní odborný pohled na právní problémy vyplývající z alternativních přístupů k lidskému zdraví a k léčbě nemocí. Přináší též podrobný rozbor právního postavení přírodních léčitelů.
Cena: 480,00 Kč vč. DPH
 
 
Powered by Notia Business Server