Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová

Dějiny evropského kontinentálního práva - 4. upravené vydání

Dějiny evropského kontinentálního práva - 4. upravené vydání
Autoři:Kolektiv autorů Právnické fakulty UK
Formát 145x205
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7502-268-4
EAN: 9788075022684
Vydáno: duben 2018  
Rozsah: 816 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 1.150 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 1.150 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Vysokoškolská učebnice je dílem autorského kolektivu katedry právních dějin PF UK v Praze, jehož cílem bylo poskytnout v základních rysech přehled o právním vývoji na evropském kontinentu.

Autoři se soustředí především na společné rysy evropského právního dědictví, jehož počátky vznikaly ve starověké Mezopotámii, se zdůrazněním rozhodujících zemí této oblasti – Francie, Německa a Ruska. Proto jsou z tohoto zpracování vypuštěny dějiny anglo-amerického práva (jimž je věnována samostatná učebnice).

Výklad je v první části veden podle jednotlivých zemí evropského kontinentu (mimo již uvedené země např. Itálie či Polska), v druhé části srovnávací metodou v časovém průřezu: jsou zde uvedeny právní dějiny církví od 6. do 20. století i dějiny politických a právních učení, členěný dle jednotlivých dějinných údobí.

Publikace je určena především studentům právnický fakult, kterým přináší potřebný přehled o právních dějinách evropského kontinentu až k počátku 21. století, může však zaujmout i širší laickou veřejnost.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Dejiny cirkevného práva
Dějiny českého a československého práva do r. 1945
Geneze kodifikací mezinárodního práva soukromého
 
Powered by Notia Business Server