Nejprodávanější knihy
Ivana Štenglová, Jan Dědič, Josef Fiala, Jan Lasák, Václav Pilík, Markéta Selucká a kol.
Jiří Jelínek, Bronislava Coufalová, Simona Heranová, Zdeněk Kopečný, Jiří Krupička, Jiří Mulák, Vladimír Pelc, Ivana Rabinská, Filip Ščerba
Alena Winterová, Alena Macková a kolektiv

Služební poměr státních zaměstnanců

Služební poměr státních zaměstnanců
Autoři:Luděk Trykar
Formát 145x205
Vazba: V8
ISBN: 978-80-87212-05-9
EAN: 9788087212059
Vydáno: červen 2008  
Rozsah: 176 stran
Dostupnost: vyprodáno
Cena: 290 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 290 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Monografie se zabývá vybranými aspekty služebního poměru státních zaměstnanců, analyzuje současnou právní úpravu postavení zaměstnanců státní správy a územní samosprávy a spolu s odkazy na připravované změny právní úpravy nabízí komplexní pohled na tuto problematiku.

Autor v monografii vymezuje základní pojmy služebního poměru a srovnává přednosti a nedostatky základních systémů státní služby. Monografie dále sleduje současné vývojové tendence v oblasti právní úpravy postavení státních zaměstnanců v Evropě a stručně charakterizuje i nové trendy ve vybraných evropských zemích. Pozornost je věnována i problematice volného pohybu státních zaměstnanců v rámci Evropské unie, a to s ohledem na judikaturu Evropského soudního dvora. Autor dále stručně charakterizuje systémy státní služby ve vybraných zemích a neopomíjí ani historický přehled vývoje úpravy poměrů státních zaměstnanců na našem území.

Hlavní část monografie je věnována komentáři služebního zákona a zákona o úřednících územních samosprávných celků. Autor upozorňuje na nedostatky právní úpravy a u některých problémů se zamýšlí i nad možností jejich nápravy. V závěru srovnává uvedené zákony a uvádí předpokládané principy nové právní úpravy, včetně úvah de le ferenda o možnosti jediné komplexní úpravy státních zaměstnanců a zaměstnanců územních samosprávných celků.

Kniha je již vyprodána, nové vydání v současné době nepřipravujeme.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server