Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Romana Rogalewiczová
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová
Jan Široký a kolektiv
Alena Winterová, Alena Macková a kolektiv

Princip přednosti evropského práva

v teorii a soudní praxi

Princip přednosti evropského práva
Autoři:Jana Ondřejková
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-87576-25-0
EAN: 9788087576250
Vydáno: říjen 2012  
Rozsah: 192 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 320 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 320 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Přestože prohlubující se integrace členských států v rámci Evropských společenství a potažmo Evropské unie trvá už více než padesát let, z války soudů, postojů národních parlamentů a názorů části doktríny je patrné, že doposud nejsou vyjasněny základní relace mezi právními řády členských států na jedné straně a evropským právem na straně druhé.

Absence politické vůle jednoznačně ukotvit vztah evropského a národního práva však neposkytuje pouze široký interpretační prostor Soudnímu dvoru EU a národním ústavním soudům, ale i obecné teorii práva, teorii ústavního práva a mezinárodního práva veřejného.

Publikace se zaměřuje na různá pojetí principu přednosti a jejich důsledky v teorii i praxi soudů a reaguje na současné diskuze, jež probíhají na poli evropské doktríny, ale také v jednotlivých členských státech v souvislosti s přijímáním politických rozhodnutí o přenosu dalších pravomocí na Evropskou unii. Obsahuje mimo jiné rozbor klíčových rozhodnutí Evropského soudního dvora a ústavních soudů vybraných členských států k této problematice.

Publikace je vhodná jak pro studenty věnující se tématu evropských studií a evropského práva, tak pro praktikující právníky zajímající se podrobněji o aplikaci evropského práva v České republice.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server