Princip přednosti evropského práva

v teorii a soudní praxi

Princip přednosti evropského práva
Autoři:Jana Ondřejková
Nakladatelství:  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-87576-25-0  
EAN: 9788087576250
Vydáno: říjen 2012  
Rozsah: 192 stran
Dostupnost: vyprodáno  
Jazyk:  
Cena: 320 Kč
Obvyklá cena: 320 Kč
Více informací:
Anotace:

Přestože prohlubující se integrace členských států v rámci Evropských společenství a potažmo Evropské unie trvá už více než padesát let, z války soudů, postojů národních parlamentů a názorů části doktríny je patrné, že doposud nejsou vyjasněny základní relace mezi právními řády členských států na jedné straně a evropským právem na straně druhé.

Absence politické vůle jednoznačně ukotvit vztah evropského a národního práva však neposkytuje pouze široký interpretační prostor Soudnímu dvoru EU a národním ústavním soudům, ale i obecné teorii práva, teorii ústavního práva a mezinárodního práva veřejného.

Publikace se zaměřuje na různá pojetí principu přednosti a jejich důsledky v teorii i praxi soudů a reaguje na současné diskuze, jež probíhají na poli evropské doktríny, ale také v jednotlivých členských státech v souvislosti s přijímáním politických rozhodnutí o přenosu dalších pravomocí na Evropskou unii. Obsahuje mimo jiné rozbor klíčových rozhodnutí Evropského soudního dvora a ústavních soudů vybraných členských států k této problematice.

Publikace je vhodná jak pro studenty věnující se tématu evropských studií a evropského práva, tak pro praktikující právníky zajímající se podrobněji o aplikaci evropského práva v České republice.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server