Nejprodávanější knihy
Kateřina Frumarová, Petra Melotíková (eds.)
Kristýna Machyánová
Jiří Srstka a kolektiv: Jan Barták, Tomáš Dobřichovský, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Pavel Mates, Petr Prchal, František Púry, Petra Skřejpková, Vladimír Smejkal, Ivo Telec, František Vyskočil, Petra Žikovská

Právo stavby

Právo stavby
Autoři:Luděk Tichý
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-741-2  
EAN: 9788075027412
Vydáno: červen 2024  
Rozsah: 148 stran
Dostupnost: skladem  
Jazyk: čeština  
Cena: 320 Kč
Obvyklá cena: 320 Kč
Více informací:
Anotace:

Monografie komplexně zpracovává právo stavby jakožto institut, který byl do českého soukromého práva znovu zaveden novým občanským zákoníkem.

Kniha vymezuje právo stavby jakožto zvláštní věcné právo k věci cizí, smysl a účel práva stavby a poskytuje ucelený pohled na subjekty práva stavby včetně jejich vzájemných práv a povinností. Detailně analyzuje i další základní znaky práva stavby.

Dále se monografie zabývá zřizovacími tituly práva stavby, mezi něž patří smlouva, vydržení a rozhodnutí orgánu veřejné moci, otázkou klíčových prvků ovlivňujících trvání práva stavby a vykládá dovolené právní dispozice s právem stavby.

Poslední část knihy je věnována zániku práva stavby a řešení s tím souvisejících právních následků, jako je vzájemné vypořádání subjektů.

Výklad je doplněn recentní judikaturou zahraniční i domácí, která postupně nalézá odpovědi na některé z otázek, zákonem výslovně neřešených. Nechybí ani historická východiska či komparace s právními úpravami cizích států, které představují inspirační zdroje pro tuzemskou právní úpravu.

Monografie je určena především odborné právnické veřejnosti, ale může problematiku práva stavby přiblížit také širšímu okruhu čtenářů.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Ústavní rámec vlastnictví, podnikání a sociálních práv
ÚZ – 1583 Občanský zákoník
Základy občanského práva hmotného. Věcná práva. Dědické právo
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server