Nejprodávanější knihy
Tomáš Gřivna, Rudolf Vokoun, Lukáš Bohuslav a kolektiv autorů
Kamila Tozzi, Eva Přidalová
Jiří Jelínek a kolektiv
Kamila Bubelová, Petr Dostalík, Jakub Razim
Michal Tomášek, Vladimír Týč a kolektiv

Pocta Jiřímu Jelínkovi

Pocta Jiřímu Jelínkovi
Autoři:Jana Tlapák Navrátilová, Ingrid Galovcová (ed.)
Formát 160x230
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7502-464-0
EAN: 9788075024640
Vydáno: září 2020  
Rozsah: 500 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 520 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 650 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Pocta prof. JUDr. Jiřímu Jelínkovi, CSc. vychází u příležitosti 65. narozenin profesora Právnické fakulty Univerzity Karlovy, předního českého právníka, jednoho z nejvýznamnějších odborníků na trestní právo a kriminologii v České republice, který je respektován i v zahraničí.

Kniha obsahuje statě 46 autorů, významných osobností české i zahraniční právní teorie i praxe, a to nejen z trestního práva, ale i ostatních oborů. Statě jsou tematicky zaměřeny především k hlavním oblastem dlouhodobého profesního zájmu profesora Jelínka, jako jsou trestní odpovědnost právnických osob, trestní právo Evropské unie, právní úprava terorismu, použitelnost některých důkazů v trestním řízení, nebo postavení poškozeného v trestním řízení. Mnozí autoři následují příklad profesora Jelínka a ve svém příspěvku reagují na aktuální celospolečenské problémy v trestněprávním kontextu.

Rozhovor Simony Heranové s Jiřím Jelínkem v závěru publikace představuje jubilanta také jako inspirujícího učitele a pohotového a originálního řečníka.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server