Náhrada škody podle občanského a obchodního zákoníku,

zákoníku práce, v oblasti průmyslového vlastnictví a podle autorského zákona

Náhrada škody podle občanského a obchodního zákoníku,
Autoři:Ivan Kobliha, David Elischer, Josef Hochman, Radka Hunjan Koblihová, Jan Tuláček
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-87212-97-4
EAN: 9788087212974
Vydáno: leden 2012  
Rozsah: 392 stran
Dostupnost: vyprodáno
Cena: 540 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 540 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Praktická příručka pojednává o odpovědnosti za škodu v soukromém právu, s akcentem na její praktické uplatňování.

Nejprve se autoři věnují občanskému zákoníku, který je základem této úpravy. Pojednávají jak o obecné úpravě, tak o jednotlivých případech odpovědnosti zvláštní. Pak výklad přechází ke zvláštní úpravě v obchodním zákoníku a v zákoníku práce. Svoje specifika má náhrada škody ve sporech vzniklých v důsledku ohrožení nebo porušení průmyslového vlastnictví. Autorský zákon obsahuje speciální úpravu, pouze pokud jde o výši náhrady, resp. způsob jejího vypočtení - této problematice je věnována závěrečná část knihy.

K uplatňování náhrady škody existuje rozsáhlá judikatura, kterou autoři citují a zobecňují. Pozornost je věnována i způsobu a rozsahu náhrady škody a promlčení a zániku práva na náhradu škody.

Kniha tedy poskytne čtenáři komplexní pohled na tyto odpovědnostní vztahy a návod na řešení nejrůznějších situací v této souvislosti vzniklých.

Autoři se na publikaci podíleli v následujícím rozsahu: I. Kobliha - podle obchodního a občanského zákoníku, D. Elischer - podle občanského zákoníku, J. Hochman - podle zákoníku práce, R. Hunjan Koblihová - v oblasti průmyslového vlastnictví a J. Tuláček - podle autorského zákona.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server