Daňový řád s komentářem a judikaturou - 2. aktualizované a doplněné vydání

podle stavu k 1. 8. 2015

Daňový řád s komentářem a judikaturou - 2. aktualizované a doplněné vydání
Autoři:Lenka Matyášová, Marie Emilie Grossová
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: vázaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-081-9  
EAN: 9788075020819
Vydáno: srpen 2015  
Rozsah: 1024 stran
Dostupnost: vyprodáno  
Jazyk: čeština  
Cena: 1.490 Kč
Obvyklá cena: 1.490 Kč
Více informací:
Anotace:

Daňový řád prošel od prvního vydání komentáře zásadními změnami. Druhé vydání přináší ucelený komentář novelizované právní úpravy s důrazem na její uplatnění v aplikační praxi. Autorky při výkladu jednotlivých institutů upozorňují na souvislosti daňového řádu s rekodifikací soukromého práva a se změnami v občanském soudním řádu a v jednotlivých daňových zákonech. Vycházejí při tom z vlastních praktických zkušeností z oblasti daňové správy. Komentář je doplněn citacemi ze související judikatury, jak nové, tak původní k zákonu o správě daní a poplatků, která je aplikovatelná i na obsahově shodné instituty upravené daňovým řádem.

Užitečné přílohy (vybrané Pokyny a Informace Generálního finančního ředitelství a Ministerstva financí týkající se správy daní, vybrané související zákony včetně zcela nového zákona o výměně informací o finančních účtech se Spojenými státy americkými pro účely správy daní) jsou připraveny ke stažení na níže uvedené webové stránce. Cílem publikace je usnadnit orientaci v novelizovaném právním předpise široké veřejnosti, a to jak správcům daně v jejich každodenní činnosti, tak i daňovým poradcům, daňovým subjektům, které se s problematikou správy daní setkávají při plnění svých daňových povinností, a jejich právním zástupcům.

JUDr. Lenka Matyášová, Ph.D. působila od r. 1983 v daňové správě (na Krajské finanční správě v Brně, později na Finančním ředitelství v Brně), po vzniku Nejvyššího správního soudu v roce 2003 byla jmenována soudkyní tohoto soudu, kde se zabývá rovněž daňovou problematikou. Od roku 2008 je předsedkyní senátu, v letech 2009 až 2014 působila rovněž jako předsedkyně kárného senátu pro řízení ve věcech soudních exekutorů. Daňové problematice se věnuje rovněž v rámci své pedagogické činnosti na právnické fakultě Paneuropské univerzity.

JUDr. Marie Emilie Grossová, Ph.D. působila od roku 1980 v daňové správě (na Finanční správě v Prostějově, později na Finančním úřadě). Od roku 2007 je advokátkou v Prostějově. Ve své praxi se specializuje mimo jiné i na problematiku daní a exekucí. Působí rovněž jako členka pracovní komise pro finanční právo Legislativní rady vlády. Věnuje se také pedagogické činnosti a lektorské a zkušební činnosti v rámci České advokátní komory.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server