Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová

Zákon o mezinárodním právu soukromém - komentář

Zákon o mezinárodním právu soukromém - komentář
Autoři:Petr Dobiáš a kolektiv
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-87576-94-6
EAN: 9788087576946
Vydáno: leden 2014  
Rozsah: 528 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 750 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 750 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Zákon č. 91/2012 Sb., o mezinárodním právu soukromém, vstupil v účinnost 1. ledna 2014, stejně jako nový občanský zákoník, na který navazuje.

Nový zákon reguluje otázky, které předchozí zákon o mezinárodním právu soukromém a procesním explicitně neupravoval – např. kvalifikační problém, obcházení zákona, nutně použitelná ustanovení právních předpisů. Některé oblasti však nový zákon neupravuje vůbec nebo jen částečně, protože jsou upraveny přímo použitelnými předpisy práva EU (Nařízení Řím I a II, Nařízení Brusel I a IIa, Nařízení o vyživovací povinnosti a Nařízení o dědictví).

V komentáři se odkazuje nejen na vnitrostátní, ale i na relevantní mezinárodní a evropskou úpravu. Významné místo má v textu knihy použitelná judikatura, která se uvádí v původním znění, a dále významná rozhodnutí Soudního dvora EU, která byla v některých případech přeložena právě pro tento komentář. Součástí knihy je aktuální znění Instrukce Ministerstva spravedlnosti, kterou se upravuje právní pomoc justičních orgánů ve styku s cizinou ve věcech občanskoprávních a obchodněprávních.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server