Soutěžní politika a právo Evropské unie 1950–2015

Vývoj, mezníky, tendence a komentované dokumenty

Soutěžní politika a právo Evropské unie 1950–2015
Autoři:Václav Šmejkal
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-108-3  
EAN: 9788075021083
Vydáno: leden 2016  
Rozsah: 336 stran
Dostupnost: poslední kusy  
Jazyk: čeština  
Cena: 290 Kč
Obvyklá cena: 290 Kč
Více informací:
Anotace:

Monografie pojednává o historickém vývoji soutěžní politiky a práva evropské integrace, o jejich hnacích silách a formujících tendencích. Přehledně vykládá hlavní právní akty a rozhodnutí orgánů EU v oblasti ochrany hospodářské soutěže.

Recenze:

Soutěžní politika a právo Evropské unie 1950–2015 je podle oborových standardů plnohodnotným odborným monografickým dílem obsahujícím fundovaný autorský vklad a vysokou přidanou hodnotu. Text se opírá o velmi kvalitní a rozsáhlý výběr použité literatury, který sestává jak z odborných teoretických studií (zejména monografií a časopiseckých článků), tak i z množství aplikovaných výstupů, soudních rozhodnutí, apod. Rukopis je ojedinělým souborným dílem, které nejen podrobně mapuje, analyzuje a vysvětluje soudobý systém antimonopolního práva a soutěžní politiky Evropské unie, ale dává je také do kontextu historického vývoje ekonomického a právního myšlení.

Ing. Martin Kvizda Ph.D., Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Recenzovaný text je uceleným, systematicky a originálním způsobem podaným výkladem vzniku a vývoje soutěžní politiky a práva EU od počátků až do současnosti. Obsah knihy tudíž rozhodně odráží to, co její název slibuje. Pokud autorovou ambicí bylo, jak sám uvádí, zasadit evropské soutěžní právo do jeho historického kontextu, ukázat, kde se vzaly a jakým vývojem prošly jeho dnes běžné a ustálené instituty, pak svůj záměr bezpochyby naplnil.

Dr. Mario Vogl M.A. advokát, Praha

O autorovi:

Václav Šmejkal působí na katedře evropského práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a současně na katedře ekonomie a práva ŠKODA AUTO Vysoké školy v Mladé Boleslavi, díky jejímuž grantu IGA/2012/5 zpracoval a vydal tuto publikaci.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server