Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová

Řešení bagatelních deliktů

Řešení bagatelních deliktů
Autoři:Pavel Jiříček, Tomáš Marek
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-87576-90-8
EAN: 9788087576908
Vydáno: duben 2014  
Rozsah: 128 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 240 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 240 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Monografie se věnuje problematice bagatelních deliktů z hlediska jejich vymezení a postihu dle jednotlivých právních odvětví. Cílem publikace je analyzovat stávající systém deliktního práva se zaměřením na vzájemné vztahy jednotlivých druhů právní odpovědnosti a zabývat se změnou stávajících či vytvořením nových institutů, jejichž prostřednictvím by bylo možné problematiku bagatelních deliktů v budoucnu efektivně řešit.

Autoři věnují pozornost zejména bagatelním trestněprávním deliktům, jejichž postihem by mohlo dojít k hypertrofii trestní represe, což je v příkrém rozporu se zásadou subsidiarity trestní represe, požadující uplatnění trestní odpovědnosti pouze v případě těch nejzávažnějších deliktů.

Publikace je určena především členům akademické obce a jiné odborné veřejnosti. Může být však užitečnou pomůckou také pro studenty právnických fakult k prohloubení znalostí problematiky deliktní odpovědnosti.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server