Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Romana Rogalewiczová
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová
Jan Široký a kolektiv
Alena Winterová, Alena Macková a kolektiv

Nicotnost správního rozhodnutí

Nicotnost správního rozhodnutí
Autoři:Kateřina Frumarová
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7502-056-7
EAN: 9788075020567
Vydáno: prosinec 2014  
Rozsah: 496 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 590 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 590 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Monografie představuje komplexní a systematický pohled na problematiku nicotnosti správních rozhodnutí.

Nicotnost je považována za nejzávažnější vadu správního rozhodnutí. Nicotné rozhodnutí představuje právně irelevantní výsledek jednání určitého správního orgánu, nejde tedy vůbec o správní rozhodnutí. Ve vztahu k ostatním vadám považujeme nicotnost za vadu nejtěžší a také neodstranitelnou, resp. nezhojitelnou.

V úvodu monografie je vymezena samotná podstata vady nicotnosti, jakož i vzájemné, často velmi složité vztahy této a dalších možných vad správních rozhodnutí. Značná pozornost je pak věnována jednotlivým důvodům nicotnosti. Následně se autorka zaměřuje na vymezení postupů deklarace nicotnosti správního rozhodnutí jak ze strany správních orgánů, tak i soudů, jakož i na další možné způsoby odstranění či alespoň odpovídající reflexe takového aktu v jiných řízeních a ve vztahu k rozličným orgánům veřejné moci. Opomenuta nezůstává ani otázka důsledků vydání takového aktu, vč. případné odpovědnosti za škodu.

Publikace je určena především odborníkům z řad správněprávní teorie a praxe, studentům i občanům, kteří se každodenně střetávají s výkonem veřejné správy a se správními rozhodnutími.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server