Lyžařské právo v Itálii

Právní úprava a judikatura

Lyžařské právo v Itálii
Autoři:Ladislav J. Janků a kolektiv
Nakladatelství: Leges  
Formát: 145x205  
Vazba: brožovaná  
ISBN/ISSN: 978-80-7502-604-0  
EAN: 9788075026040
Vydáno: červen 2022  
Rozsah: 326 stran
Dostupnost: skladem  
Jazyk: čeština  
Cena: 580 Kč
Obvyklá cena: 580 Kč
Více informací:
Anotace:

Ojedinělá publikace poskytuje vhled do italského lyžařského práva s důrazem na bezpečnost lyžařských areálů a provozování zimních sportů na sněhu, zejména v jejich rekreační formě.

Monografie přehledně mapuje vývoj právní úpravy bezpečnosti zimních sportů s důrazem na lyžařský sport od 60. let minulého století až po současnost. Součástí je i popis vzniku Pravidel FIS, jakožto celosvětově uznávaného kodexu chování lyžaře, jenž byl vytvořen právě v Itálii.

Mimořádná pozornost je věnována aktuální právní úpravě po její rozsáhlé novelizaci (D. Lgs. 40/2021), účinné od 1. 1. 2022, která přináší významné změny, proto je podrobně analyzována a komentována.

V další části se autor věnuje rozhodovací praxi italských soudů, přičemž uvádí nejvýznamnější judikaturu, týkající se především odpovědnosti za škodu vzniklou při provozování zimních sportů.

Studie rovněž uvádí současné doktrinální náhledy a možnosti harmonizace lyžařského práva v zemích EU. Publikaci uzavírá téma lyžařské odpovědnosti, systematicky členěné na odpovědnost lyžaře, odpovědnost provozovatele lyžařského areálu, odpovědnost pořadatele lyžařských závodů a tréninků a odpovědnost profesní (instruktora lyžování a lyžařské školy).

Kniha je určena jak zástupcům justičních profesí, od advokátů přes soudce až po soudní znalce, tak i provozovatelům lyžařských areálů a příslušných infrastruktur, lyžařským školám a oddílům, jakož i široké lyžařské veřejnosti, sportovním a profesním institucím a zástupcům horských povolání. Kniha si jistě zaslouží pozornost také našich zákonodárců, kteří by se měli bezpečností horského prostředí a nastavení nezbytných pravidel zabývat, a to v souladu s veřejným zájmem a celospolečenskou potřebou.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Civilní odpovědnost sportovců za sportovní úrazy
Lobbing, nebo korupce?
Lyžařské právo ve Švýcarsku
Náhrada majetkové a nemajetkové újmy podle občanského zákoníku, zákoníku práce, v oblasti průmyslového vlastnictví a podle autorského zákona
Rovné odměňování žen a mužů v profesionálním sportu
Vzory podání a smluv s vysvětlivkami – 3. aktualizované a doplněné vydání
Zákoník práce – 2. aktualizované a přepracované vydání
Seznam knih k objednání:
Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
olomouc(zavináč)knihyleges.cz

Vyplněnou tabulku
zašlete na e-mail
praha(zavináč)knihyleges.cz

Chci být informován o novinkách emailem
Najdete nás na:
Facebook
Doporučujeme:
H&P Akademie
KJT
GAAP.cz
 
Powered by Notia Business Server