Nejprodávanější knihy
Helena Prášková
Jiří Srstka a kolektiv autorů: Jan Barták, Tomáš Dobřichovský, Pavel Koukal, Rudolf Leška, Pavel Mates, Petr Prchal, František Púry, Petra Skřejpková, Vladimír Smejkal, Ivo Telec, František Vyskočil, Petra Žikovská
Zdeněk Fiala, Kateřina Frumarová, Eva Horzinková, Martin Škurek a kolektiv
Miroslav Kunt, Tomáš Lechner

Dějiny angloamerického práva

2. vydání

Dějiny angloamerického práva
Autoři:Jan Kuklík, Radim Seltenreich
Formát 145x205
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-87212-87-5
EAN: 9788087212875
Vydáno: září 2011  
Rozsah: 872 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 960 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 960 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Speciální nabídka:

Knihu si můžete až do jejího vydání (3. 10. 2011 včetně) objednat za sníženou cenu 670 Kč. Nabídka se vztahuje pouze na prodej v eshopu konečným zákazníkům a žádné další slevy již nelze uplatnit. Po vydání bude doporučená cena 960 Kč.

Anotace:

Učebnice postihuje základní rysy druhého velkého právního systému euroatlantické civilizace (vedle nám daleko známějšího evropského kontinentálního práva), v němž jsou historie a platná právní úprava v důsledku rozsáhlého vlivu soudních precedentů neodmyslitelně provázány.

Nejprve je v chronologickém sledu vylíčen vývoj jednotlivých klíčových institutů common law v Anglii s podrobným vysvětlením jejich podstaty, přičemž opomenut není ani místní ústavní vývoj, který je velmi úzce spojen s vývojem svébytné podoby parlamentu a doktríny rule of law. Ústavnímu vývoji je věnován rozsáhlý výklad i v části pojednávající o americké právní historii. Na něj konečně navazuje i vylíčení základních aspektů angloamerické právní filozofie.

Zásadním přínosem knihy je, že oba autoři opatřili učební text rozsáhlým výběrem původních angloamerických právních pramenů v českém překladu, jež by měly čtenáři pomoci učinit si vlastní a nezaujatý úsudek o jednotlivých otázkách právního vývoje v této oblasti (kromě stěžejních právních pramenů se zde objevují i mnohé další ve snaze učinit tuto mozaiku co nejreprezentativnější a nejpestřejší). Jsou uspořádány v případě Anglie chronologicky a v případě USA do tematických celků a opatřeny krátkým informativním úvodem.

Učebnice tak má ambici přesáhnout pouze potřeby studentů právnických fakult a být nepostradatelnou pomůckou a průvodcem každého zájemce o kulturu angloamerické oblasti, v níž právo hrálo a dosud hraje naprosto zásadní a nepřehlédnutelnou roli.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server