Dějiny angloamerického práva

2. vydání

Dějiny angloamerického práva
Autoři:Jan Kuklík, Radim Seltenreich
Formát 145x205
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-87212-87-5
EAN: 9788087212875
Vydáno: září 2011  
Rozsah: 872 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 960 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 960 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Učebnice postihuje základní rysy druhého velkého právního systému euroatlantické civilizace (vedle nám daleko známějšího evropského kontinentálního práva), v němž jsou historie a platná právní úprava v důsledku rozsáhlého vlivu soudních precedentů neodmyslitelně provázány.

Nejprve je v chronologickém sledu vylíčen vývoj jednotlivých klíčových institutů common law v Anglii s podrobným vysvětlením jejich podstaty, přičemž opomenut není ani místní ústavní vývoj, který je velmi úzce spojen s vývojem svébytné podoby parlamentu a doktríny rule of law. Ústavnímu vývoji je věnován rozsáhlý výklad i v části pojednávající o americké právní historii. Na něj konečně navazuje i vylíčení základních aspektů angloamerické právní filozofie.

Zásadním přínosem knihy je, že oba autoři opatřili učební text rozsáhlým výběrem původních angloamerických právních pramenů v českém překladu, jež by měly čtenáři pomoci učinit si vlastní a nezaujatý úsudek o jednotlivých otázkách právního vývoje v této oblasti (kromě stěžejních právních pramenů se zde objevují i mnohé další ve snaze učinit tuto mozaiku co nejreprezentativnější a nejpestřejší). Jsou uspořádány v případě Anglie chronologicky a v případě USA do tematických celků a opatřeny krátkým informativním úvodem.

Učebnice tak má ambici přesáhnout pouze potřeby studentů právnických fakult a být nepostradatelnou pomůckou a průvodcem každého zájemce o kulturu angloamerické oblasti, v níž právo hrálo a dosud hraje naprosto zásadní a nepřehlédnutelnou roli.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Dějiny českého a československého práva do r. 1945
Dějiny evropského kontinentálního práva
Ochrana osobnosti v common law a českém právu
Soudcokraté, zachránci a byrokrati
 
Powered by Notia Business Server