BIM pro veřejné zadavatele

BIM pro veřejné zadavatele
Autoři:Zdeněk Dufek, Pavel Koukal, Rudolf Vyhnálek, Josef Remeš, Marek Jedlička, Rostislav Drochytka, Jiří Bydžovský, Petr Fiala
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7502-285-1
EAN: 9788075022851
Vydáno: květen 2018  
Rozsah: 132 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 272 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 340 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Publikace stručnou formou seznamuje zadavatele veřejných zakázek s problematikou informačního modelování staveb (BIM), tzn. procesem, který umožňuje efektivní výměnu informací v rámci návrhu, realizace i užívání stavebního objektu. Záměrem autorů je především vysvětlit principy, přínosy a náležitosti, které je nutné v souvislosti s touto tématikou řešit, tak aby investor splnil požadavky zákona o zadávání veřejných zakázek.

Příručka obsahuje právní i technické aspekty výběru dodavatele projekčních prací. Autoři rozebírají zákonné požadavky a metodická doporučení pro vhodná kvalifikační a hodnotící kritéria. Dále jsou uvedeny podstatné aspekty smlouvy o dílo, které je třeba speciálně ve vztahu k metodě BIM upravit, a je rozebírána problematika použitelného software a kompatibility dat. V závěru se autoři věnují i tématu využití BIM pro opravy a rekonstrukce budov.

Součástí publikace jsou i příklady a vzorové dokumenty: BEP (BIM Execution Plan), EIR (Employer’s Information Requirements), zadávací dokumentace a smlouva o dílo, které musí být správně mezi účastníky výstavbového projektu nastaveny.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
Analýza realitního trhu
Veřejné stavební investice
Zákon o realitním zprostředkování
 
Powered by Notia Business Server