Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová

Ústavní právo a státověda II. díl - 2. vydání

Ústavní právo České republiky

Ústavní právo a státověda II. díl - 2. vydání
Autoři:Václav Pavlíček a kolektiv
Formát 145x205
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7502-084-0
EAN: 9788075020840
Vydáno: říjen 2015  
Rozsah: 1152 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 1.250 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 1.250 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Druhý díl učebnice od autorů z katedry ústavního práva Právnické fakulty UK v Praze spojuje v jednom svazku celou materii ústavního práva. Vedle kapitol o vývoji československé státnosti obsahuje zejména výklad jednotlivých institutů platného ústavního práva. Hlavním tématem je Ústava České republiky a Listina základních práv a svobod. Jádro práce tvoří rozbor všech ústavních orgánů s důrazem na jejich vzájemné vztahy. Zvláštní pozornost je věnována volbám, zákonodárnému procesu i řízení před Ústavním soudem, analyzovány jsou též ústavní základy vztahu vnitrostátního a mezinárodního práva, a s tím související ústavněprávní aspekty členství České republiky v Evropské unii.

Současně je podán ucelený výklad práv, svobod a povinností občanů, tedy vztahu občana a státu v České republice, jak je obsažen v ústavních normách, prováděcím zákonodárství, včetně jejich reflexe v judikatuře soudů.

Čtenář ocení zejména komplexní přístup ke zpracování jednotlivých témat, jehož součástí je kritická analýza jejich uplatňování v politické praxi, včetně jejich teoretické reflexe v odborné literatuře.

Pro druhé vydání byla učebnice aktualizována s ohledem na legislativní změny. Práce odpovídá stavu platné právní úpravy k 1. září 2015.

Učebnice je určena nejen studentům práva, ale i širokému okruhu zájemců o ústavní právo z řad právníků, politiků, politologů i historiků.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
Mohlo by vás zajímat:
25 let Ústavy České republiky
 
Powered by Notia Business Server