Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová

Ústava České republiky - Komentář

Ústava České republiky - Komentář
Autoři:Vojtěch Šimíček, Radovan Suchánek a kol.
Formát A5
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7201-814-7
EAN: 9788072018147
Vydáno: 2010  
Rozsah: 1536 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 500 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 500 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Ústava představuje nejen základní zákon každého státu, nýbrž také jeho základní dokument, z něhož má být seznatelné, o jaký stát se jedná, jaké cíle sleduje a jakou politiku lze od něj očekávat. Proto je důležité dobře znát nejen samotný text ústavy, nýbrž také její vnitřní logiku, propojení s celým právním řádem, principy, na nichž je založena a způsob jejího praktického naplňování.

Tento komentář Ústavy se snaží čtenáři nabídnout ucelenou informaci jak o úmyslech původních otců ústavy, tak také o ústavních zvyklostech a na řadě míst nabízí alternativní pohledy na to, jak má být Ústava naplňována a respektována. Jeho součástí je obsáhlý a aktuální přehled judikatury, který názorně ukazuje fungování ústavního systému České republiky.

Publikace je určena pro právníky, studenty práv a dalších společenských věd, politiky a koneckonců i pro nejširší laickou veřejnost.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server