Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Romana Rogalewiczová
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová
Jan Široký a kolektiv
Alena Winterová, Alena Macková a kolektiv

Státní občanství na území České republiky v minulosti a současnosti

Státní občanství na území České republiky v minulosti a současnosti
Autoři:František Emmert
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7502-163-2
EAN: 9788075021632
Vydáno: listopad 2016  
Rozsah: 216 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 450 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 450 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Kniha zpracovává komplexně a přehledně vývoj právního institutu státního občanství na území dnešní České republiky od jeho založení až po současnost.

Autor popisuje a vysvětluje ve společensko-politických souvislostech pohybující se materiální základnu institutu, která se měnila v čase v závislosti na společenských a politických událostech, a to zejména v průběhu dynamického 20. století. Věnuje pozornost všem revizím v pojetí institutu, zlomovým změnám či inkorporaci nových instrumentů do právní úpravy. To vše v nezbytné komparaci s vývojem i v okolních evropských státech.

Velký prostor je věnován také současné právní úpravě, zákonu č. 186/2013 Sb.

O autorovi:

František Emmert (nar. 1974) je vědeckovýzkumným pracovníkem Ústavu státu a práva Akademie věd ČR a autorem více než dvaceti knižních publikací, zejména z oblasti moderních českých dějin a práva. Dlouhodobě se věnuje problematice státního občanství. V letech 2009 až 2011 působil jako tiskový mluvčí na Nejvyšším správním soudě. V roce 2014 vyučoval teorii práva na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server