Nejprodávanější knihy
Martin Šešina, Ladislav Muzikář, Petr Dobiáš
Jana Schlossarková
Jana Schlossarková
Pavel Mates, Martin Valoušek, Eva Fialová, Tomáš Lechner, Markéta Hálová, Jakub Sivák, Olga Sovová, Eduard Bruna, Markéta Brunová

Nájemní a družstevní bydlení podle nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích

2. aktualizované vydání

Nájemní a družstevní bydlení podle nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích
Autoři:JUDr. Stanislav Křeček
Formát 145x205
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7502-135-9
EAN: 9788075021359
Vydáno: červen 2016  
Rozsah: 288 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 440 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 440 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Aktualizované vydání praktické příručky reflektuje změny v oblasti bytového práva, především novou úpravu placení oprav a připravovaný zákon o sociálním bydlení.

Příručka se zabývá problematikou bydlení v nájmu i v bytovém družstvu zevrubně, zdůrazňuje všechny novinky, se zřetelem k praktickému použití. Značná pozornost je věnována také bydlení manželů i bydlení po zániku manželství.

Autor upozorňuje na všechny změny, které do postavení nájemců bytů i pronajímatelů přinesl nový občanský zákoník. Jedná se o úpravu zcela nových práv a povinností, která postavení pronajímatelů i nájemců bytů zásadně pozměnily nebo zpřesnily (např. ochrana bydlení nájemce v nezkolaudovaných prostorách). Družstevní bydlení je nyní komplexně upraveno v zákoně o obchodních korporacích a změny, které nová úprava přinesla, nejsou tak zásadní jako u nájmu bytů.

Závěrečná kapitola se zabývá podporou dostupného bydlení včetně popisu návrhu zákona o sociálním bydlení. Na této kapitole se spoluautorsky podílela Barbora Tučková. V závěru knihy jsou uvedeny výňatky ze souvisejících právních předpisů včetně nařízení vlády č. 453/2013 Sb.

Kniha je určena především nájemcům, pronajímatelům, členům a orgánům bytových družstev a rovněž realitním makléřům.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server