Dějiny evropského kontinentálního práva

3. upravené vydání

Dějiny evropského kontinentálního práva
Autoři:Kolektiv autorů Právnické fakulty UK
Formát 145x205
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-87212-54-7
EAN: 9788087212547
Vydáno: říjen 2010  
Rozsah: 808 stran
Dostupnost: skladem
Cena: 900 Kč vč. DPH
 
Obvyklá cena: 900 Kč vč. DPH
 
Více informací:
Anotace:

Vysokoškolská učebnice je dílem autorského kolektivu katedry právních dějin PF UK v Praze, jehož cílem bylo poskytnout v základních rysech přehled o právním vývoji na evropském kontinentu.

Autoři se soustředí především na společné rysy evropského právního dědictví, jehož počátky vznikaly ve starověké Mezopotámii, se zdůrazněním rozhodujících zemí této oblasti – Francie, Německa a Ruska. Proto jsou z tohoto zpracování vypuštěny dějiny anglo-amerického práva (jimž je věnována samostatná učebnice).

Výklad je v první části veden podle jednotlivých zemí evropského kontinentu (mimo již uvedené země např. Itálie či Polska), v druhé části srovnávací metodou v časovém průřezu: jsou zde uvedeny právní dějiny církví od 6. do 20. století i dějiny politických a právních učení, členěný dle jednotlivých dějinných údobí.

Publikace je určena především studentům právnický fakult, kterým přináší potřebný přehled o právních dějinách evropského kontinentu až k počátku 21. století, může však zaujmout i širší laickou veřejnost.

Oznámit změnu dostupnosti zboží na:  Odeslat
 
Powered by Notia Business Server